По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Високопреосвященнішого Филипа,митрополита Полтавського і Миргородського

05.01.2017 22:28, Полтава

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященнішого Филипа,
митрополита Полтавського і Миргородського,
духовенству, чернецтву і всім вірним чадам
Полтавської єпархії Української Православної Церкви

 

Возлюблені у Господі отці, брати й сестри!
Моя у Христі возлюблена і Богом дарована Полтавська паство!

 

У цей світлий і радісний день ми знову прославляємо Господа нашого Іісуса Христа, Який «заради нас людей і заради нашого спасіння» благоволив «народитися у вертепі та покластися у яслах».


З народженням Христа Спасителя від Діви Марії людське єство в Його Особі з'єдналося з єством Божественним. У цьому сенсі Господь Спаситель є Родоначальником оновленого благодаттю людства. Він є Новий Адам, Який відновив властивий людській природі до гріхопадіння благодатний стан.


Возз'єднання в Боголюдині людської природи з Божеством стосується усіх віруючих, які приходять до Христа через покаяння та віру.


У піснеспівах Святої Церкви говориться, що Різдво Христове примножило на землі богопізнання, відкрило людям шлях до звільнення від гріха й засудження за нього, шлях до перемоги над смертю та дияволом. Воно зумовило та започаткувало особисте людське просвітлення та обоження благодаттю, відкрило людям рай і блаженство вічного богоспілкування.
Різдво Христове осяяло світ світлом розуміння Божества. Волхви, служителі зірок, першими  з людей були навчені зіркою поклонятися Христу — Сонцю Правди. З народженням Спасителя припинилося введення людей в оману ідолами. Язичницькі народи, які здавна пригнічувалися тлінням пристрастей, вірою в Христа змогли протистояти гріху. Отримане ними безмірне багатство Христової благодаті відновило в них образ і подобу Божу.


Спаситель, Який написав Себе разом з рабами Римського кесаря, звільнив справжніх рабів гріха від непереборного падіння у гріховний морок. Повитий пеленами, Він вивільнив людське єство, яке було оповите гріховністю.


Диявол зазнав поразки, коли побачив Бога як Немовля в яслах. Син Божий во плоті міцною Божественною рукою почав тоді руйнувати диявольське панування над ураженим гріхом людством. Він — Неприступне Світло та Отче Сяйво, — зодягнувшись у людську природу, став доступним для тілесних людей і почав приводити їх «від безсонячних воріт до життєвого світла».


Що ж ми можемо принести Богонемовляті Христу? Один з різдвяних піснеспівів дає нам відповідь: «Усе творіння приносить Йому подяку: ангели приносять спів, небеса — зірку, волхви — дари, пастирі — чудо, земля — вертеп, пустеля — ясла. Ми ж — Матір Діву ». Прославимо Богоматір, яка народила Превічне Слово - Живоносне Джерело благодаті, звеличимо у піснеспівах Пречисту Діву - одухотворене місто Царя і Бога, в якому Христос, поживши, здійснив наше спасіння.


Вклоняючись нині Богонемовляті Христу, молитимемось Йому, щоб Він просвітив та благословив миром наш український народ, щоб разом із Ангелами ми співали хвалебний піснеспів: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління!».
Вітаю вас, возлюблені у Господі чада — всечесні отці, дорогі брати і сестри, зі святом Різдва Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа та Новим 2017 роком. Нехай настануть мир і спокій у нашій державі, хай запанують любов і злагода в нашому народі, а наступний рік стане роком Божого милосердя, роком мирним і сприятливим, щоб ми прожили його в благочесті й чистоті, сходячи від сили в силу на шляху вічного спасіння.

Смиренний

 

+ Ф И Л И П,
милістю Божою митрополит Полтавський і Миргородський,
ваш богомолець біля Різдвяних ясел Богонемовляти

 

Різдво Христове 2016/2017
Кафедральний град Полтава

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031