По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

П’ятидесятниця

04.06.2017 23:14, Полтава

В День Святої Трійці, П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський звершив Божественну літургію у Велико-Будищанському Свято-Троїцькому жіночому монастирі.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії УПЦ протоієрей Михаїл Волощук, ключар Свято-Макаріївського кафедрального собору протоієрей Миколай Довганич, а також духовенство обителі.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

За старанні труди на благо Української Православної Церкви протоієрей  Георгій Голик був нагороджений Орденом преподобного Агапіта Печерського

Після закінчення Божественної літургії була звершена велика вечірня з читанням колінопреклонних молитов святителя Василія Великого.

По завершенні богослужіння Високопреосвященніший Владика привітав віруючих зі святом П’ятидесятниці та благословив усіх.

З давніх часів зберігається звичай у свято П’ятидесятниці прикрашати храми та оселі зеленню (гілками дерев), рослинами та квітами. Цього звичаю ще дотримувалися в старозавтні часи іудеї під час свята отримання Моісеєм Закону Божого – П’ятидесятниці (Лев. 23:10-17). Вочевидь, так була прикрашена і Сіонська горниця, де Дух Святий зійшов на апостолів. Дерева та квіти – символ природи, що вічно відновлюється – вказують на таємниче відновлення душ християн силою Святого Духа та служать нагадуванням і закликом до духовного зцілення життя в Христі Іісусі.

Цього дня вечірня звершується одразу після Літургії для того, щоб народ в благоговінні, не розходячись по домівках, був присутнім за читанням на вечірні особливих, піднесених молитов святителя Василія Великого (+379) з колінопреклонінням.

 

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930