По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Матері українських військовополонених звернулися до Предстоятеля УПЦ з проханням допомогти повернути їхніх синів додому (+відео)

15.04.2017 17:56, Полтава

12 квітня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври з матерями українських військовополонених. Блаженніший Митрополит Онуфрій підтримав матерів у їхньому горі і запевнив, що Церква робить усе можливе для звільнення їхніх дітей з полону.

Відео:

Звертаючись до матерів, дружин та рідних воїнів, які потрапили у полон, Предстоятель запевнив, що Церква робить усе можливе, щоб допомогти у звільненні їхніх синів та чоловіків.

«Народжувати та виховувати дітей  — це те добре призначення для якого людина створена Богом, яке тішить людину, коли вона цим займається, тоді вона виконує волю Божу. Ми з вами і співпереживаємо вашій скорботі. Ми не тільки молимося за те, щоб Господь послав мир на нашу землю, щоб повернув усіх тих, хто знаходиться у полоні, але ми робимо все, що можемо зробити як Церква для цього», — сказав він.

Його Блаженство зазначив, що процес визволення солдатів з полону досить складний, але вже є певні зрушення й результати у цій справі. Головним аргументом Церкви у переговорах зажди є слова про милосердя та прощення.

«З Божою допомогою ми досягли того, що понад 15 чоловік вже визволено, а нещодавно священики Української Православної Церкви змогли відвідати наших хлопців, які знаходяться у полоні — посповідати і причастити їх до дня Святої Пасхи», — розповів Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископ Ірпінський Климент, який з благословення Предстоятеля, безпосередньо бере участь у процесі звільненні українських військових з полону.

Блаженніший владика вислухав усіх матерів, кожну історію, сповнену болю, та відповів на усі їхні запитання.

Матері ділилися своїми переживаннями, просили дізнатися про можливість передати гостинці, листи, слова підтримки своїм дітям. А від синів почути хоча б декілька слів — як вони там?

Предстоятелю було направлено лист з іменами хлопців, які за відомостями матерів, знаходяться у полоні. Серед них ті, про місце перебування яких вдалося дізнатися, й ті, про яких немає точних відомостей. «Помоліться за них, будь ласка, — попросили вони. — Ми самі готові поїхати і пошукати наших дітей. Хоча б свідчення зібрати, поспілкуватися з місцевими жителями…».

Його Блаженство запевнив про свої молитви і сказав: «Я знаю, мама за дитину готова піти не те, що на територію військових дій, але і у вогонь, і у воду. Будемо спілкуватися, будемо намагатися допомогти вам».

Біль матері не знає ані політичних законів, ані кордонів. Біль матері — це співпереживання. «Мій син вже, слава Богу, вдома. Він провів у полоні рік і місяць і я дуже хочу, щоб інші матері так само відчули цю радість, коли обнімають рідну людину», — сказала одна з жінок.

Біль матері і дружини — це окрема доля. «Якщо для когось одне життя нічого не означає, то для нас це все — це наші сім’ї, це наші рідні, це наші батьки, це наші захисники, на яких будується і тримається держава”, — наголосила одна з учасниць зустрічі.


Любов і молитва матері не буває не почутою Богом: «Я знаю, що мені може допомогти тільки Бог. Він завжди чує мої молитви, я покладаюсь на Нього, хоча іноді стає дуже тяжко. Та доводиться триматися не тільки самій, але і підтримувати інших. Болить, коли з мого списку привозять когось 200-го. Знаю, що якщо я сяду і буду сидіти, то нічого не буде».

Під час зустрічі жінки попросили Предстоятеля передати їхні прохання Президенту України. За словами Архіпастиря, під час однієї з останніх зустрічей з Главою держави питання звільнення полонених обговорювалось як ключове.

«Будемо молитися, щоб Господь допомагав Президенту, щоб Він врозумляв усіх тих, хто має відношення до цього питання і щоб ми самі були не байдужими до чужого горя», — сказав він.

Насамкінець, підтримуючи матерів, які цього дня приїхали з усіх куточків України за допомогою і надією, Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав так: «По-перше, будемо молитися. Де неможливо людині зробити щось, це можливо Богу. І будемо робити те, що маємо робити. Думаю, Бог від нас більшого не вимагає. Вірю і надіюсь, що результат буде».

Предстоятель вручив матерям, дружинам та рідним полонених хлопців пасхальні подарунки і благословив усіх.

«Ми відчуваємо, що є надія на визволення усіх наших полонених, щоб вони змогли повернутися на рідну землю, — сказав у своєму коментарі по завершенні зустрічі єпископ Климент. — Багато різних складнощів на цьому шляху. Але ми покладаємося на Бога і долучаємо усі ресурси, які є в Церкві».

За його словами, Церква — саме те місце, куди люди приносять не тільки свої радощі, але і болі.

«Сьогодні прийшли матері, дружини, рідні наших полонених, які об’єднані в одну спілку, але в той же час вони говорили не лише про спільне, але і про свою особисту долю, про свої особисті проблеми, про своє горе. І це зрозуміло. Ми намагалися вислухати і прийняти інформацію від кожного, щоб зробити все можливе, аби цих матерів почули не тільки в Церкві, але і ті люди, від яких залежить вирішення долі наших полонених», — підкреслив владика.

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930