По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

День Славного Воскресіння Христового

16.04.2017 22:29, Полтава

В ніч з 15 на 16 квітня 2017 року, свято Світлого Христового Воскресіння, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський, очолив пасхальну утреню та урочисту Божественну літургію в Свято-Макаріївському кафедральному соборі.

Його Високопреосвященству співслужили ключар кафедрального собору протоієрей Миколай Довганич, протодиякон Олександр Дубовий та духовенство собору.

За богослужінням молилися сотні вірян Полтавської єпархії Української Православної Церкви.

Наприкінці пасхальної утрені протоієрей Миколай Довганич виголосив  огласительне Слово на Святу Пасху святителя Іоанна Златоуста.

Після заамвонної молитви на Літургії були  освяченні артоси.

Пасха Христова — торжество із торжеств. Про це говорить, зокрема, у своєму Слові св. Єпіфаній Кіпрський: «Свято Пасхи урочистіше від усіх свят: воно становить для всього світу торжество оновлення і спасіння. Це свято – глава і верх всіх свят…». Церква в священних піснеспівах називає Пасху великою, тою, яка відкриває нам райські двері, Неділею святою, світлим Христовим Воскресінням, закликає до її прославлення землю і небо, світ видимий і невидимий.

Крім історичного, Пасха має ще й есхатологічний зміст, тобто той, що стосується майбутнього віку. У Таїнстві Хрещення людина вмирає і воскресає разом з Христом для вічного життя, але ми бачимо, що все життя людини є ніби продовженням Хрещення: протягом життя ми щодня “вмираємо” в боротьбі з гріхом, а “остаточно” воскреснемо в День загального воскресіння, після якого смерті вже не буде. І ті з нас, хто буде з Христом в Його Царстві, стануть учасниками «весільного бенкету Христа і Його Церкви» – Пасхи, яка триватиме вічно.

 

 

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930