По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

НЕДІЛЯ ПРО БЛУДНОГО СИНА

28.02.2016 18:28, м. Кобеляки

28 лютого, у Неділю про блудного сина, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський, звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському храмі міста Кобеляки Полтавської області.

Неділею про блудного сина завершується перша з трьох підготовчих седмиць до Великого посту. Наступна Неділя має назву м’ясопустна, оскільки цього дня звершуються заговини на м’ясо. Напередодні, в суботу м’ясопустну, що також називається Вселенською батьківською суботою, Свята Церква звершує поминання «усіх від Адама і до нинішнього дня спочилих в благочесті та правій вірі».

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, ключар Свято-Макаріївського кафедрального собору протоієрей Миколай Довганич, благочинний Кабелякського благочиння протоієрей Василій Сверлович, а також духовенство благочиння.

Після читання Святого Євангелія до численних вірян зі словом проповіді звернувся протоієрей Миколай Довганич.

Цього дня під час Літургії, згідно з уставом, читається зачало з Євангелія від Луки – притча Спасителя про блудного сина. Звертаючись до митарів і грішників (Лк. 15:1), Іісус Христос оповів їм історію покаяння людини, котра забрала свою частину спадку у батька та пішла від нього «у далекий край» (Лк. 15:13). Проживши розпутно та розтративши все майно, чоловік почав бідувати: «радий був насититися ріжками, які їли свині» (Лк. 15:16). Опам’ятавшись, він каючись повернувся до батька зі словами: «Согрішив я проти неба і перед тобою і вже недостойний зватися твоїм сином; прийми мене як одного з наймитів твоїх» (Лк. 15: 18-19). Зрадівши поверненню сина, батько зустрів його, відновивши у втраченому достоїнстві спадкоємця.

За богослужінням Високопреосвященніший митрополит Филип виголосив сугубу молитву за мир в Україні.

По завершенні Божественної літургії Його Високопреосвященство привітав духовенство та парафіян з недільним днем і благословив усіх.

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29