По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

У Виставковому залі міста Комсомольська розпочала свою роботу виставка робіт іконописного відділення ПМДС «Краса Безмежного»

12.02.2016 21:43, Полтава

12 лютого, з благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, у день пам'яті Собору Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого, коли Полтавська місіонерська духовна семінарія відзначає свій Актовий день, у Виставковому залі міста Комсомольська відбулось урочисте відкриття місіонерсько-просвітницької виставки робіт іконописного відділення ПМДС «Краса Безмежного». Виставка приурочена до 10-річчя іконописного відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії Української Православної Церкви.

Перед відкриттям хор Духовної школи виконав тропар Трьом Святителям.

Під спів хорувіце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін та міській голова Д. Г. Биков відкрили експозицію, символічно перерізавши червону стрічку.

На ній представлені роботи студентів з шрифтознавства та основ монументального сакрального живопису. Особливої уваги заслуговують виконані в різних техніках репліки відомих середньовічних фресок та стінопису провідних сучасних ізографів.

У слові, присвяченому відкриттю виставки, завідуючий іконописним відділенням Сергій Іванович Горбань зазначив, що думка про єдність слова і зображення народилася в далекій давнині, і є актуальною для християнського мистецтва сьогодення. На думку деяких філософів Бог чекає від людини творчого акту, як відповіді на творчий акт Бога. Агіоріт Софроій (Сахаров) зазначав, що без творчого натхнення християнин не може прожити жодного дня, а відомий сучасний іконописець, педагог Георгіос Кордіс називає іконопис – безмежною творчістю. Концепція виставки полягає у відображенні полістилічного, творчого характеру як давнього, так і сучасного сакрального живопису.

Порівняно за невеликий проміжок часу свій творчий доробок іконописне відділення неодноразово представляло на різноманітних виставках, за що нагороджене почесними церковними грамотами та отримало схвальні відгуки відвідувачів. Підготовка іконописця передбачає не тільки художні, але й богословські, мистецтвознавчі, історичні та інші дисципліни.

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29