По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Неділя 36-а після П’ятидесятниці

08.02.2016 13:43, Полтава

7 лютого 2016 року, у Неділю 36-у після П’ятидесятниці, день Собору новомучеників та сповідників, у Трьохсвятительському храмі Полтавської місіонерської духовної семінарії звершено архієрейське богослужіння. Його очолив віце-ректор ПМДС Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні завідуючого канцелярією семінарії протоієрея Миколая Попльонтаного, викладачів Духовної школи у священному сані.

Проповідь після читання Святого Євангелія виголосив протоієрей Миколай.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Напередодні, ввечері, Владика Веніамін очолив всенічне бдіння у тому ж храмі. Після полієлею Його Преосвященство звернувся до вірян з архіпастирським словом.

«Сьогодні день пам'яті святих новомучеників і сповідників ХХ століття. Кілька років поспіль на всеношній, я читав своїм студентам і парафіянам страшні історії-витяги з біографій новомучеників; я плакав, плакав народ... Здавалося, що така жорстокість була просто неможливою в цивілізованому суспільстві епохи гуманізму. Вчинки карателів і політиків здавалися логічними тільки з тваринного боку, коли зграя захоплює свою територію, але абсолютно нелогічними для людини розумної, яка повинна усвідомлювати, що милосердя і жертовність – єдиний стовп на якому може втриматися антропос нашої цивілізації. Однак останні два роки я вже не читаю страшних історій – це не доцільно, тому що війну та жорстокість наші співвітчизники побачили не на картинках. Що ж буде корисним сказати вам сьогодні? Жах війни і репресій може стерти час, десятиліття чи століття, а можемо стерти ми, сьогодні, зараз. Вам здається це фантастикою? Для цього потрібно просто в якийсь найближчий момент пробачити. Колись почата війна може стати нескінченною, бо кожному захочеться у відповідь на сильний удар, відповісти ще сильнішим, щоб відчути свою перевагу. Але повірте, Бог розставить в історії все саме так, як буде краще, і ми станемо Його помічниками – співпрацівниками, або покажемо гордовитий нрав дикої природи, залишивши про себе пам'ять не творця, а руйнівника» – зауважив Владика.

«І цей постулат практичного богослов'я буде актуальним завжди. І в роки заходу соціалістичного режиму, і в роки розквіту сповідання і мучеництва християн. Ось наочний приклад. Один з фундаментальних дослідників архівів НКВС, МДБ повідав приклад протоколу слідства 20-х років минулого століття. Слідчий запитує священика: «Ви знайомі з таким отцем?», «Так, хороша людина», - відповідає він. «А ось він документально описав, що ви в бесіді в такому-то храмі, за обідом розповідали про радянську владу ось що.... Що ви про це скажете?». «Може якесь затьмарення?!», - здивовано і збентежено відповів підслідний. А ось тут подумайте, брати і сестри, про свою реакцію, і не високо християнську, а просто людську. В цей час в голові проноситься: «Блін! Наговорив на мене... Шкуру свою рятує, ну тоді ось тобі...» і вголос слідчому: «А він знаєте що насправді про вас говорив? А ось що... !». Але він нікого не звинувачує і його продовжують обробляти: «А що ви думаєте про такого-то диякона?», «Хороша людина, іноді випиває... слабкість». «А цей диякон підтверджує, що ви говорили про більшовицьку владу... Як поясните?», «Ой, мабуть був він у п'яному угарі»...

А в тих, що дійшли до нашого часу протоколах слідства з кожним днем підпис підслідного стає все невпевненим і корявим тому, що його кожен день б'ють. А він виправдовує, замикає зло на собі... Ось вона, святість і постійний євангельський вибір благого. І вибір, малий або великий по відношенню до фізичного або душевного болю стане перед кожним, його не мине ніхто. Але потрібно всіма силами прагнути опинитися на тій стороні, де чекає нас для допомоги Христос», – підсумував Преосвященніший Владика.

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29