По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Митрополит Филип вшанував пам’ять Собору новомучеників у Свято-Макаріївському соборі

07.02.2016 19:50, Полтава

Сьогодні православні віруючі вшановують пам'ять святителя Григорія Богослова та священномученика Володимира, митрополита Київського. 7 січня, у Неділю 36-ту після П'ятидесятниці, день Собору новомучеників і сповідників, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський та Миргородський звершив Божественну Літургію в Свято-Макаріївському кафедральному соборі міста Полтави.

Цього дня Свята Церква також вшановує пам'ять святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського (+389). Згідно з православною традицією, він є одним з трьох видатних святих – разом з апостолом Іоанном Богословом і преподобним Симеоном Новим Богословом – які удостоїлися іменуватися богословами за чистоту свого віровчення.

Його Високопреосвященству співслужили ключар Свято-Макаріївського собору протоієрей Миколай Довганич та духовенство собору.

Після читання Святого Євангелія протоієрей Василій Цьолка звернувся до вірян зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

В день Собору новомучеників і сповідників за традицією звершується поминання усіх спочилих в часи гонінь за віру Христову.

Сьогодні відзначається день пам'яті священномученика Володимира (Богоявленського), який постраждав на початку 1918 року біля стін Києво-Печерської Лаври. Перед смертю він благословив своїх вбивць і молився Богу про їх прощення. Святий Володимир є одним з перших новомучеників, які постраждали у ХХ столітті за Православну віру. Його нетлінні мощі знаходяться у Дальніх Печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

По завершенні Богослужіння Високопреосвященніший Владика привітав усіх вірян з Недільним днем та преподав всім Боже благословення.

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29