По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Велике освячення води на Полтавському водоканалі

20.01.2016 03:40, Полтава

Вже стала звичною для полтавців традиція, в день Хрещення Господнього, 19 січня, освячувати воду на водозаборі Полтавського об'єднання «Полтававодоканал»

Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип у присутності секретаря Полтавської єпархії протоієрея Михаїла Волощука, ключаря Свято-Макарієвського кафедрального собору протоієрея Миколая Довганича, керівництва «Полтававодоканалу» та мешканців нашого міста звершив чин Великого освячення води та окропив усіх присутніх святою водою.

У вітальному слові Владика закликав Господнє благословення на всіх, з вірою і молитвою приймати святу воду, окроплювати нею свої житла і споживати її. Побажав усім здоров’я і Божого благословення, а також закликав щиро молитися, щоб Господь явив Свою милість і дарував мир нашому багатостраждальному народу.

Святе Богоявлення (Хрещення Господнє) святкується 19 січня (за новим стилем), й здавна відноситься до числа двонадесятих свят православної Церкви. Ще в Постановах Апостольських (кн. 5, гл. 12) заповідано: «Хай буде у вас у великій повазі день, в який Господь явив нам Божество».

Хрещення - це перша подія в публічній діяльності Христа. Про те, як Він жив і що робив близько 30 років до Хрещення в Йордані, нам майже нічого не відомо. Однак саме Хрещення в Йордані стало відправною точкою, з якої, за великим рахунком, почалася історія більш відкритого земного життя Спасителя. Згідно євангельської розповіді, після свого Хрещення Ісус Христос пішов у пустелю, щоб на самоті, в молитві і пості підготуватися до виконання місії, з якою Він прийшов на землю. Потім, коли Спаситель вийшов на проповідь, до Нього приєдналися перші учні і послідовники, яких з кожним днем ставало все більше і більше ...

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031