По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Хрещення Господнє — свято Богоявлення

19.01.2016 18:48, Полтава

У день свята Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, у всіх храмах Української Православної Церкви міста Комсомольська були звершені урочисті Богослужіння, після яких, на березі річки Дніпро, відбулося Велике освячення води.

19 січня, у день свята Хрещення Господнього, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії УПЦ Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі Архієрейського подвор'я міста Комсомольська. Його Преосвященству співслужили намісник подвор'я, духівник семінарії протоієрей Георгій Граб та викладачі Духовної школи у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Владика Веніамін звернувся до віруючих зі словом проповіді:

"Таким урочистим малюється нам це свято. Ми судимо про нього, по величезній кількості людей, що збираються для освячення води. І цим спільним святкуванням, коли ми зустрічаємо в черзі бажаючих освятити воду старих друзів, знайомих, притупляється гострота і справжнє значення християнського свята Хрещення Господнього – Богоявлення. Чому Богоявлення? Сама назва говорить – явився Бог! Але невже Він недостатньо з'явився для нас тоді, 12 днів тому, на своє Різдво? Він і втілився, і ми так урочисто це відзначали і в храмах, і в своїх будинках... Так от скажу вам - мало народитися. Невже ви стали хорошим батьком, коли у вас з'явилася дитина? Ні! Швидше коли вона виростила вам онука, довівши, що ви виховали її порядною і вона змогла повторити ваш подвиг. Чи ви будете стверджувати, що ви хороший фахівець, тільки на підставі того, що отримали атестат і червоний диплом про закінчення інституту? Ні! Про те, наскільки ви висококваліфіковані скаже ваше керівництво, скажуть ваші підлеглі, робочий план і ваша власна совість, яка свідчить з радістю або небажанням ви йдете на роботу. Ось так і Христос народився, але коли підійшло цивільне та психологічне повноліття людської частини Його природи, дуже важливо було, що Він скаже. Його людська частина, напевно хотіла відчути прості людські радощі, доступні всім оточуючим. Зараз, стоять у храмі старшокурсники семінарії думають: «Пахне єрессю...», але щоб зрозуміти, як важко було Богу бути людиною, просто необхідно зайти на «територію» нашої з вами щоденної людяності. І Бог Отець з завмиранням чекав свідомого, повнолітньої сповідання Свого Сина... У Івана Тургенєва ми зустрічаємо загальнолюдську перманентну трагедію «Батьків і дітей», а тут, ми бачимо найбільшу згоду Батьків і дітей, через Сина. Христос, жертвуючи Своєю людською радістю, погоджується йти рятувати світ! Ось справжнє Богоявлення, свідоме, тверезе, жертовне... І Бог Отець напевно вимовляв слова: «Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління» не як урочисту оду, а повне батьківської радості послуху сина, такого важливого, такого неповторного моменту в цьому світі слухняності!!! І Третя особа Пресвятої Трійці – Дух Святий, радів, бо в Богові єдина воля і мир, на відміну від нашої найчастіше внутрішньородинної або ж внутрішньонаціональної роз'єднаності. І Він теж приходить у вигляді голуба. Ось воно – цілковите Богоявлення всіх Трьох Осіб! Дорогі мої! Ми майже всі християни хрещенні в дитинстві. Але коли настає наше повноліття, і сама наша природа, наша совість і серце вимагають стати справжнім милостивим і активним християнином, чи ми робимо цей крок? А може втікаємо, щоб прожити егоїстичне життя, яке так і не розкриває в нас справжню людину? Просто подивіться на ікону Богоявлення і вдивіться в Бого-Людину Ісуса... Про Його великий крок, змінити світ на краще, людство говорить вже два тисячоліття – розділіть з Ним цей хрест, і ви розділите і Його славу", – зауважив Владика.

Після закінчення Божественної літургії зі Свято-Миколаївського собору священнослужителі та парафіяни з хоругвами та іконами здійснили Хресний хід до річки Дніпро. Чин Великого освячення води, на березі річки, у присутності великої кількості віруючих, здійснив Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні духовенства міста.

До всіх присутніх із словом проповіді звернувся благочинний Комсомольського благочиння протоієрей Георгій Граб, після чого священнослужителі окропили освяченою водою людей, які прийшли в цей святковий день на Богослужіння.

Після освячення та Дніпрі, Преосвященний Владика Веніамін освятив воду в міській лікарні та окропив хірургічне, травматологічне та педіатричне відділення.Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031