По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Неділя перед Богоявленням

17.01.2016 18:45, Полтава

У неділю перед Богоявленням та вшанування Святою Церквою пам'яті Собору 70-ти апостолів, віце-ректор ПМДС Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив богослужіння у Трьохсвятительському храмі Полтавської місіонерської духовної семінарії.

17 січня, у Неділю 33-тю після П’ятидесятниці, у Трьохсвятительському храмі Полтавської місіонерської духовної семінарії звершено архієрейське богослужіння. Його очолив віце-ректор ПМДС Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні завідуючого канцелярією семінарії протоієрея Миколая Попльонтаного та викладачів Духовної школи у священному сані.

Напередодні, за всенічним бдінням, після полієлею, Преосвященніший Владика звернувся до вірян з архіпастирським словом:

«Ми звикли, що день пам'яті святих, встановлений Церквою, це день їх народження, смерті або прославлення. Але є й винятки. І сьогоднішній виняток безпосередньо пов'язаний з історією святих нашого семінарського храму. Пам'ять трьох святителів встановлена в пам'ять «примирення» послідовників Василія Великого, Іоанна Златоуста і Григорія Богослова. Їх учні та учні учнів не могли вирішити хто значніше, і при незгоді поглядів на якесь важливе питання чия думка є пріоритетною. Щоб вирішити цей конфлікт, який загострювався і жодна з сторін не хотіла уступити, трьом святителям довелося мирити послідовників надприродним шляхом – вони безпосередньо з'явилися і засвідчили: «Ми – рівні!». Подібна історія сталася і в VI столітті, коли в різних областях почали сперечатися хто з 70-ти апостолів важливіше, а значить і яка мала церква повинна при поминанні або на соборах сідати ближче до голови. Для примирення всі 70 апостолів були визнані абсолютно рівними. Цікаво, але ця кількість майже дорівнює числу студентів стаціонару богословсько-місіонерського факультету нашої семінарії сьогодні. І в перший навчальний день другого півріччя, мені хочеться нагадати вам, хлопці, не якісь догматичні істини, або звернути вашу увагу на історичні факти, а просити вас відразу уподібнитися послідовникам 70-ти святих апостолів. Не повторювати помилок ні послідовників ваших помічників - трьох святителів, ні учнів 70-ти апостолів. Ви всі різні, дуже різні, хтось хвалиться розумом, хтось молитовністю, хтось фізичною силою, але повірте, за словом старця Олексія Мєчєва ніхто і ніколи не зможе сказати, чого він вартий, це скаже лише Всемогутній Господь біля престолу на Страшному суді. І це одна з основних якостей святого – він ніколи не усвідомлює своєї святості. Блез Паскаль в одному з листів зазначав, що якщо зустрінеться мудрець і нерозумний, то вони будуть рівні. Справжній мудрець ніколи не вважає себе таким і змириться, свідомо зараховуючи себе до нерозумних, а нерозумний, побачивши це, вважатиме себе на одному рівні і, звичайно ж, буде вважати себе мудрецем. Бачите, навіть ті хто не знав глибин православної духовності, засвоїв початки цієї мудрості. А ви вчиняйте вище – знайдіть у ваших сокурсників кращу якість і саме нею все й вимірюйте. Помітите, у вашому класі настане мир!», – зауважив Владика.Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031