По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Полтавского и Миргородского Филиппа
 
Мова сайту        Українська        Русский   

Обрізання Господнє, день пам’яті святителя Василія Великого

17.01.2016 18:10, Полтава

У свято Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської та Новоліття віце-ректор ПМДС Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін звершив богослужіння у Трьохсвятительському храмі Полтавської місіонерської духовної семінарії.

14 січня, у свято Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської та Новоліття, у Трьохсвятительському храмі Полтавської місіонерської духовної семінарії звершено архієрейське богослужіння. Його очолив віце-ректор ПМДС Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні завідуючого канцелярією семінарії протоієрея Миколая Попльонтаного та викладачів Духовної школи у священному сані.

Напередодні, ввечері, Преосвященніший Владика за всенічним бдінням розповів про рідкісну властивість, як людини так і єпископа, якою володів святитель Василій Великий.

«Як правило, люди високого розуму, широкого кругозору, схильні до наповнення свого часу тільки великими справами, масштабними проектами... А властивість не просто вченого, а вченого християнина не рахувати малозначними допомогу одній людині, п'ятихвилинну відповідь по телефону відчайдушному, буханець хліба голодному. Читаючи творіння самого святителя Василія або ж спогади про нього, переді мною завжди архієрей і великих і малих справ» – зауважив Владика.

«У святителя є Моральні листи. В них, та й в інших його творіннях прямо сочиться пережита і трансформована світська філософія. Напевно, це наслідки його філософської освіти. І напевно, при написанні вже своїх, він користувався й іншими моральними листами, написаними римським стоїком Луцієм Сенекою. Святий Василій не соромився користуватися життєвим досвідом, який перейняв в інших націй, в інших культур. Із настанням церковного Новоліття, мені хочеться, перефразовуючи святителя, привітати вас словами не з Євангелія, і навіть не з Апостола або Старого Завіту. Віктор Гюго писав, що людина народжується з криком, вмирає зі стогоном і йому залишається тільки жити з радістю і сміхом. Давайте постараємося в році, який настав, перемогти безбожну філософію філософією християнською або ж просто доброю і моральною. Спростуємо слова одного з німецьких філософів-богоборців: «О християни, у них такий сумний вигляд, ніби вони не спасаються і у них немає Спасителя». Переможемо словами новозавітними: «Завжди радійте! За все дякуйте!» – закликав Владика.Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031